Paul Tremblay könyve, a Szellemek a fejben nyerte idén a Bram Stoker-díjat. A Horror Writers Association által osztott nemzetközi díj regény kategóriájában idén Clive Barker, Michaelbrent Collings, JG Faherty és Patrick Freivald versenyeztek. A Szellemek a fejben a Könyvhétre jelenik meg az Agave Könyveknél.
2016. május 15. 09:02
p
0
0
0
Mentés
Paul Tremblay Szellemek a fejben című könyve nyerte idén a legjobb horrorregénynek járó Bram Stoker-díjat. A Stokerconon átadott díjért rajta kívül Clive Barker, Michaelbrent Collings, JG Faherty és Patrick Freivald volt versenyben. A legjobb első regény Nicole Cushing Mr. Suicide című könyve lett, míg a legjobb young adult horrorért John Dixon Devil’s Pocket című munkája kapta a díjat.
A Szellemek a fejben a Könyvhétre jelenik meg az Agave Könyvek gondozásában, itt a fülszöveg és a borító:
A new england-i Barrett család élete romokba dől, amikor a tizennégy éves Marjorie akut skizofrénia jeleit kezdi mutatni. Az orvosok sehogy sem tudják megakadályozni a lány süllyedését az őrületbe, így Barrették tehetetlenségükben a hitbe menekülnek: a helyi katolikus paphoz fordulnak segítségért.
Wanderly atya némi vizsgálódást követően ördögűzést javasol, mert úgy hiszi, hogy Marjorie nem beteg, hanem a gonosz szállta meg. Felveszi a kapcsolatot egy helyi műsorgyártó céggel, akik médiaszenzációt sejtve felajánlják, hogy valóságshow-t készítenek Barrették megpróbáltatásaiból. A család végül a pénz miatt kénytelen belemenni a dologba, és így veszi kezdetét A megszállottság című show. A műsor hatalmas népszerűségre tesz szert, de kisvártatva leállítják, mert a családi házban rémisztő tragédia történik. Annyira szörnyű, hogy a műsorra utaló minden anyagot gyorsan eltüntetnek.
Tizenöt évvel később egy népszerű író interjút kér a történtekről Marjorie húgától, Merrytől. Ahogy a nő visszaemlékszik a múlt elfeledettnek hitt eseményeire, rég eltemetett titkok és fájdalmas emlékek törnek a felszínre – az olvasó pedig egy félelmetes pszichológiai horror kellős közepébe csöppen, ami nem csak az emlékezet és valóság, tudomány és hit kérdéseit feszegeti nyugtalanító módon, hanem az ősidők óta bennünk lakozó gonosz természetét is.
Az, hogy egy fiatal, kezdő írókat támogató felhívásra ilyen sokan jelentkeznek, jól mutatja, hogy virtuális világ ide vagy oda, az írás-olvasás vágyát, a papír valóságát nem lehet kiirtani az emberből – mondja Aczél Petra. A Mome professzorával a Libri talent kezdeményezés Kezdősor programja kapcsán beszélgettünk hálószobagyerekekről, élményhajszoló huszonévesekről és arról, miért olyan fontos, hogy heti háromszor együtt egyen a család.